23. 1. 2018 Týden hokeje

23. 1. 2018 Týden hokeje

V úterý 23. 1. 2018 od 17:00 do 18:45 proběhla na zimním stadioně v Mostě náborová akce pořádaná hokejovým klubem MOSTEČTÍ LVI ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje.

Náborové akce se zúčastnilo 26 malých zájemců o lední hokej (25 chlapců a 1 dívka).

Odpolední program korespondoval s metodikou ČSLH a všechny účastníky čekaly zajímavé zážitky. Prvním krokem byla registrace spojená s vypsáním jména na dres a předáním dárků.

V šatně byly děti vybaveny připravenou hokejovou výstrojí, trenér Jaroslav Štěpánek představil lední hokej a seznámil rodiče s detaily tréninků hokejové základny a možnostech začít hrát hokej v našem klubu. Při následném oblékání do výstroje vypomáhali i hráči z mužstva dorostu.

Trénink na ledě začal ukázkou miniutkání hráčů ročníku 2010, kteří následně zůstali a byli nápomocni na ledě. Trénink byl rozdělen na několik stanovišť s různým typem činností, aby si děti zvykaly na pobyt na ledě. Nejdůležitější bylo, aby se děti na ledě bavily a odcházely z tréninku s úsměvem, což se podařilo i přes pár počátečních slziček, a to nás velmi těší.

Nabité odpoledne zakončilo společné focení a rodičům byly prezentovány i prostory střílny a rozcvičovny.

„S akcí jsme velmi spokojeni, nečekali jsme tento počet zájemců o lední hokej a věříme, že všichni malí hokejisti se zapojí do tréninků základny,“ zhodnotil nábor Mgr. Lubomír Jandera, hlavní pořadatel akce.

Ze strany klubu se celkově zapojilo 5 trenérů na ledě, 4 pracovníci na registraci a prezentaci hokeje, 4 hráči z mužstev dorostu a 10 hráčů ročníku 2010.