Díky, Bačo!

Díky, Bačo!

František Bakrlík ukončil 1. 12. 2021 hokejovou kariéru


Jak bys zhodnotil celou svoji hráčskou kariéru, co se ti povedlo, co se naopak nepovedlo?

Tak jsou tam věci, které mě dodnes určitě mrzí, vlastně když to budu počítat, tak hraju hokej nějakých třicet tři let. Dostal jsem se do Kanady, hrál jsem v Americe, byl jsem od toho kousek zahrát si tu nejlepší ligu na světě NHL. Bohužel jsem se také nepříjemně zranil, když jsem vypadl na rok z hokeje a myslel jsem, že už nikdy nebudu hrát. To byla ta stinná stránka.

Samozřejmě jsem tam měl i dobré věci, jako jeden z mála jsem se dostal na Prospect Games, což jsou vlastně nejlepší nováčkové před draftem, je to výběr z celé severní Ameriky. Hrál jsem i na Mistrovství světa do 18 let za Českou republiku. Potom jsem tam měl úspěchy po té kariéře v USA, kdy jsem myslel, že už nikdy nebudu hrát hokej, tak jsem se ještě vrátil a začal jsem hrát v Polsku, kde jsem vyhrál dva tituly, vyhrál jsem tam pohár, strávil jsem tam čtyři pěkné roky. Vrátil jsem se do českého hokeje, kde jsem hrál za Kometu Brno, tam jsem to opět přehodnotil, měl jsem rodinu, kterou jsem potřeboval zabezpečit, šel jsem tam, kde mi to táhlo i finančně, potom jsem zakotvil v Anglii, kde jsem hrál i Elite League, která si myslím, že už je dnes docela známá v Evropě. Angličani se dostali na Mistrovství světa elitní skupiny, což je super, já jsem tam měl možnost hrát i pod tím trenérem reprezentace dva roky (Peter Rusell), tam jsem měl také úspěchy, vyhrál jsem anglický pohár, anglickou ligu, anglické play off, dostal jsem se tam do all stars, to samé v Polsku.

Bylo toho dost, získal jsem plno zkušeností. A i díky tomuto se starší syn naučil perfektně anglicky a pomáhá nám to dál v životě. Potom jsem se vrátil sem do Čech a dostal jsem nabídku od Mostu a jsem za to rád, že jsem tu strávil ty poslední roky své kariéry, protože všichni se tady ke mně chovali slušně, byli jsme tady super parta. Musím poděkovat panu Kubíkovi i Bednaříkovi, kteří mě sem vzali, také na začátku panu Kaštákovi a Šafnerovi, se kterými mám dodnes super vztah a byl jsem za to rád, že jsem to tady mohl dohrát kariéru.

Čemu se budeš nyní po konci kariéry věnovat? Vím, že máš syna ve fotbalové reprezentaci.

Ano, syn je v širší nominaci U15, měl tam dobré zápasy, vypadá dobře, nadějně, většinu času se teď věnuji tomu, abych viděl jeho zápasy, tréninky, samozřejmě už mám také práci, třetím rokem dělám hasiče tady v Mostě, což mě také naplňuje a jsem za tu práci rád. No a také další věci, mám také nějaký svůj byznys, pronajímáme chaty, takže to mi také vezme hodně času.

Děkuji za rozhovor.

– Petr Pracný