MOSTEČTÍ LVI — HC Děčín

MOSTEČTÍ LVI — HC Děčín

Datum Sezóna Místo zápasu Typ
26. 1. 2022 18:00 2. liga 2021/2022 A-BENET Arena

Report

Vladimír Machulda, trenér:
Tak dnes jsme brali tři body až v posledních minutách. Jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Typický zápas s Děčínem. Děčín moc neútočil a ze začátku potrestal každou naši chybu. My jsme se horkotěžko dostávali přes jejich obranu. Nepadly nám tam branky a ten zápas byl vyrovnaný až do konce. Jsem rád, že jsme vyhráli. I když ta závěrečná desetivteřinovka, to jsem ještě nezažil (nejprve jela dvojice Kýhos – Písařík na prázdnou branku a přihrávali si tak dlouho, až Pavel Písařík minul; z následného útoku hosté skórovali, ale až několik desetin vteřiny po řádné hrací době).
Dneska za nás poprvé nastoupil Vojtěch Kysela. Jak se ti líbil?
Vojta se vrátil z Ameriky, naskytla se nám příležitost dopsat ho na soupisku a tím, že máme nějaké hráče zraněné a nemocné, tak hned dneska vyběhl. Myslím si, že odehrál slušný zápas. Určitě zapadne do nějaké pětky a bude platný hráč.
V obraně nastoupil již po třetí junior Daniel Šoustek. Jak se jeví on v obraně? Zvládá přechod na seniorský hokej?
Určitě ano. Já Dana trénuji v juniorce, takže vím, co od něj očekávat, hrál s přehledem, velmi dobře.
Na konci zápasu jsi zamíchal se sestavou, Milana Böhma jsi přesunul do útoku.
Tak Bémič je útočník. Tím, že máme nemocné obránce, tak hrál dneska vzadu. Bylo vidět, že se tam s tím pere. Chtěl jsem posílit tu třetí lajnu, aby tam byl vyvinutý větší tlak na soupeře. Myslím si, že se to podařilo a Bémič byl vepředu platnější než v obraně.

David Drašar, autor první branky:
Davide, dnes hodně těžké utkání, jak bys ho zhodnotil?
(David se mi omlouvá, že není moc dobrý řečník. Posuďte sami)
Abych pravdu řekl, tak to bylo těžké utkání. Jsem rád, že celý tým makal a padly nám tam nějaké branky. Jsem fakt rád, že makal celý tým a že zápas takto skončil, tedy výhrou.
Zvrátili jste zápas až vlastně v posledních minutách, ty jsi dnes přispěl také brankou. Jak se ta branka zrodila?
Tak byla bule v útočném pásmu na pravém kruhu, Dohny (Jakub Dohnal) na mě vyhrál krásně buly, zkusil jsem to tam pustit a ono to tam propadlo. Jsem za to rád.
Dneska s tebou hrál poprvé v lajně Vojta Kysela. Jak se vám spolu hrálo?
Osobně ho musím pochválit. Je vidět, že ho hokej baví, má tu bojovnost a šikovnost. Je vidět, že se v Americe něco naučil a získal tam zkušenosti.
Za vámi hrál v obraně Dan Šoustek. Co říci k němu?
(Běží kolem Aleš Havlůj a říká: „Řekni hlavně, že to Písa s Kýhosem celé pos….“)
Toho také musím pochválit, je to šikovný bek. A Aleš Havlůj je taky šikovný bek. Ale zpátky k tomu Danovi, tak na to, že je takto mladý, tak klobouk dolů, odehrál to svoje.
Co posledních deset vteřin?
(Jde kolem Vladimír Kýhos: „Ne, že mě napráskáš!“)
Málem jsem dostal infarkt, jsem rád, že to tak dopadlo a že ta jejich branka padla až po skončení zápasu po siréně.
A ještě jedna otázka. Štěpán Urbánek řekl o tobě před Vánocemi, že jsi šampóňák. Je to pravda? Vrátíš mu to nějak?
Ne, nevrátím, já se přiznám, že jsem takový, že si dávám na sobě záležet (kustod Dan Šoustek přitakává, že je to pravda). A slíbil jsem to kustodovi. Opravuji, nejlepšímu kustodovi.

– Petr Pracný


34. kolo

Třetiny: 2:4, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Drašar (Dohnal), 16. Písařík (Procházka), 37. Šimeček (Stříbrný, Mical), 41. Mical (Šimeček, Fučík), 56. Šimeček (Mical) – 4. Kostourek (Tůma), 7. Zajan (Chlouba, Kostourek), 11. Chrpa (Volráb, Chlouba), 17. Zajan (Volráb, Kostourek)

MOSTEČTÍ LVI: Kubík (Hosnedl) – Urbánek, Havlůj (C), Fučík, Böhm, Hoffmann, Šoustek – Kýhos (A), Písařík, Procházka – Stříbrný, Šimeček, Mical – Kysela, Dohnal, Drašar. Trenér: Vladimír Machulda.

HC Děčín: Suk (Blažek) – Kaltenböck, Loukota, Kučera, Žižka, Arnold, Tůma – Chlouba, Šeliga, Harkabus – Fojt, Hruška, Zajan (A) – Kostourek, Volráb (C), Zika – Žítek, Chrpa. Trenér: Vladimír Kýhos.

Textový přenos: Onlajny.com