MOSTEČTÍ LVI — HC Stadion Cheb

MOSTEČTÍ LVI — HC Stadion Cheb

Datum Sezóna Místo zápasu Typ
21. 9. 2022 18:00 2. liga 2022/2023 A-BENET Arena

Report

Vladimír Kýhos st., trenér

Dnes jsme odehráli první zápas sezóny. Jak ho hodnotíš?
Bylo vidět, že je to první zápas. Nervozita, očekávání. Cheb jsme vůbec neznali. Z našeho pohledu tam bylo dost nepřesností a hodně málo pohybu, hlavně v první třetině. Ve druhé třetině jsme to nějakým způsobem zlepšili.
Soupeř nám však hrozil pořád z brejků, na to jsme hráče upozorňovali. Potom jsme postupem času tomu snažili zabránit a také tomu zabránili a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Dneska jsem říkal hráčům, že není umění vyhrát zápas, když se daří, ale když ten zápas je vyrovnaný a takto to dotáhnout do konce. Pro nás je to dobré vítězství na začátek a je vidět, že ta liga bude vyrovnaná, tak jak se o tom psalo.

Máme v týmu dost nových hráčů, jak se zapracovali?
Jo, tak my jsme s Petrem (Rosolem) spokojeni s přístupem těch hráčů. Ono to vlastně bylo vidět i v létě, protože v létě už chodilo dost hráčů na tréninky a víceméně celou tu přípravu. Myslím si, že to mužstvo má sílu, doufám, že to ještě v sezóně ukáže. My jsme vlastně dnes konstatovali, že celá ta příprava se odvíjela dobře, odehráli jsme dobré zápasy, krásný s Ústím, s Děčínem, i s Chomutovem doma tady jsme hráli výborně. Ovšem co to postupovalo směrem k té soutěži, tak jsme hráli hůř a hůř. Ona ovšem vládne také trochu psychika. Já jsme spokojený, ti kluci odevzdávají to, na co mají a snaží se. To je pozitivní.

Však ti kluci také chodí do práce?
To samozřejmě, na to bereme ohledy, my je i na to upozorňujeme, když jsou hodně unavení, aby si řekli, my je necháme odpočinout. My je nebudeme nikde honit samozřejmě.

Děkuji za rozhovor!

Jaroslav Šimeček, dnes 2+0:
Jardo, první zápas sezóny, ty si ho vlastně rozhodl, jak se ti hrálo?
Bylo to hodně těžké utkání, šlo vidět, že je to první zápas, nebylo to z naší strany ono, bylo tam hodně nepřesností, ale jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, i přesto, že to nebylo úplně ono.

Ty jsi dal první gól, byl doopravdy krásný, jak se zrodil?
Tak Prochy (Jakub Procházka) mi to tam hodil na druhou stranu, jeli jsme dva na jednoho, obránce si mi tam lehnul, tak jsem to zkusil nastřelit a střelil jsem to pod vyrážečku.

A ten druhý gól, ten si dal do prázdné, ulevilo se vám?
Trošku se nám ulevilo, ale mám pocit, že tam zbývala ještě minuta a dvacet vteřin, ještě nebyl konec, ale jsme rádi, že to takto dopadlo.

Děkuji za rozhovor!

-Petr Pracný


1. kolo

Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Šimeček (Procházka), 59. Šimeček (Kýhos, Kroupa), 60. Mical (Řehoř)

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl, Kubík – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Kroupa, Urban, Hoffmann, Šoustek – Kysela, Písařík, Böhm, Šimeček, Kýhos (A), Procházka, Zdeněk, Řehoř, Mical, Smolka. Trenér: Kýhos.

HC Stadion Cheb: Kašpar, Tichon – Stejska, Kořán, Leština, Strýček (C), Shikut, Iakhanov – Nekvinda (A), Krutina, Trap. Parshakov, Konášek, Vašíček, Fečo, Troška, Šťastný, Čejka (A), Rozhon. Trenér: Nekvinda.

Textový přenos: Onlajny