MOSTEČTÍ LVI — HC Benátky n.J.

MOSTEČTÍ LVI — HC Benátky n.J.

Datum Sezóna Místo zápasu Typ
8. 10. 2022 17:30 2. liga 2022/2023 A-BENET Arena

Report

Vladimír Kýhos st., trenér:

Jak dnešní zápas hodnotíš ze svého pohledu?
No my jsme samozřejmě čekali, po tom výprasku na Kobře, kde se nám ten zápas vůbec nepovedl, tak jsme čekali, jak to dneska bude vůbec vypadat. Přijely Benátky a my do toho zápasu vstoupili velice dobře, i ve druhé třetině jsme navýšili vedení, ale je to taková naše bolest. My přestaneme hrát, kluci si myslí, že si to nějak odehrají. Tak se to zkomplikovalo trošku, ale po domluvě, po druhé třetině jsme tu třetí třetinu odehráli precizně, myslím do obrany, a čekali jsme na to ještě, že přidáme nějaké góly. Přidali jsme dva, takže jsme spokojení. Jsme spokojení, že se trefili i hráči, kteří na to čekali, jako byl Písa (Pavel Písařík).
Zrovna jsem se chtěl na to zeptat, protože první lajna byla excelentní, nastoupil David Drašar a bylo to hned znát, že ožili…
No tak Písa jel třeba na Kobře čtyřikrát sám na bránu a nedal branku. Dneska to protrhl, takže se trošku uklidní, takže jsme za to rádi.

Vladimír Kýhos ml., dnes 0+1:
Vláďo, dneska hezký zápas, jak bys ho z tvého pohledu zhodnotil?
No myslím si, že jsem to měli od začátku pod kontrolou, byli jsme od začátku lepší, lépe jsme bruslili, oni byli takoví zatažení, ne moc aktivní. Potom, když jsme dali ve druhé třetině na 5:1, tak jsme přestali hrát, dali jsme jim trošku čuchnout, oni se nadechli. Naštěstí to dopadlo dobře. Tam jsme na deset minut zaváhali. Potom jsme se z toho zase probrali. Třetí třetinu jsme myslím zvládli zkušeně. Hlavně dozadu.
Začal jsi v útoku s Jakubem Procházkou a Jardou Šimečkem, Jarda potom odstoupil, nahradil ho Víťa Nedrda?
Jardu táhlo tříslo, tak proto odstoupil. No a Víťa je zkušený hráč, stejný ročník jako já. Hrajeme spolu dlouho, on se umí udržet na puku a tím jak je univerzál, tak umí hrát dopředu i dozadu.
Vzadu za vámi hraje mladý Jakub Kroupa. Jeho styl se nám moc líbí…
Hraje dobře, je mladý, nadějný, maká. Má to před sebou. Nechá si i poradit. Nemá ještě tu zkušenost. Já si myslím, že bude lepší a lepší.

Pavel Písařík, dnes 2+2:
Písa, tak ty si byl dneska jak utržený vagón. Co se stalo? Bylo to Drašim (David Drašar)?
Jo nejenom Drašim, ale i Alešem (Havlůj), Urbym (Štěpán Urbánek), Bémičem (Milan Böhm), dobře nabroušenými bruslemi od kustoda (pochvala pro kolem jdoucího Dana Šoustka), tak dneska všechno pěkně vyšlo, jak jsme si přáli všichni.
Tvůj první gól, jak se zrodil?
Tam v oslabení jsem ujel a tam na podesáté letos se to povedlo a padlo to tam.
Tak snad se už začne dařit?
Jo, snad ano, dneska nám to tam napadalo všem, takže jsme rádi za tři body.
Druhá třetina, tam jste trošku polevili…
Jo, tam jsme měli trochu hluché místo, ale ve třetí třetině jsme to zvládli.

 

– Petr Pracný

 

6. kolo

Třetiny: 3:1, 2:2, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Mical (Kýhos), 12. Havlůj, 14. Drašar (Böhm, Písařík), 23. Böhm (Písařík), 27. Písařík, 42. Procházka, 47. Písařík (Drašar, Böhm), 57. Mical – 6. Mrkvička, 28. Král (Dvořák, Mrkvička), 29. Klodner (Bříška, Stehlík)

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Kroupa, Nedrda, Šesták, Hofman – Drašar, Písařík, Böhm (A) – Šimeček, Kýhos (A), Procházka – Mical, Zdeněk, Kysela. Trenér: Vladimír Kýhos, Petr Rosol.

HC Benátky n.J.: Sejpal (Hofman) – Klodner, Mrkvička, Mašek, Tondr, Rajgl, Kulvejt, Antoš – Šíma, Stehlík, Havlas – Zumr, Šafránek (A), Dvořák – Křenek, Bříška (A), Král – Špaček (C), Hejňák. Trenér: Antonín Nečas.

Textový přenos: Onlajny

Live stream: CzechIceHockey.tv