MOSTEČTÍ LVI — Piráti Chomutov

MOSTEČTÍ LVI — Piráti Chomutov

Datum Sezóna Místo zápasu Typ
17. 3. 2023 18:00 2. liga 2022/2023 A-BENET Arena

Report

Stav série 1:3, Chomutov postupuje do čtvrtfinále! Gratulujeme!

 

📢 Vladimír Kýhos, trenér domácích:
🗨️ Vláďo, já si myslím, že to pro nás byla úspěšná sezóna, ne?
Teď jsme to hodnotili s hráči v kabině. Řekli jsme klukům, že ta sezóna byla úspěšná, Dostali jsme se do první osmičky, I přes nějaké výkyvy v sezóně jsme ty výkony ustálili ke konci. Ono to nakonec bylo vidět i na této sérii, kde jsme odehráli první dva zápasy vyrovnané, třetí se nám podařilo v Chomutově vyhrát. Bohužel dneska, na rozdíl od zápasu s Chomutovem, kde jsme měli šance a dali jsme z nich góly, tak se nám to dneska nepodařilo. Měli jsme i šance v první třetině, ale branky jsme z toho nedali. Dneska rozhodlo to, že jsme byli brzy vyloučení, dostali jsme dvě branky, které jsme neubránili, potom jsme dostali ještě třetího góla. Bylo to pro nás potom těžké hrát za toho stavu 0:5, který byl. Ale já můžu opět kluky pochválit, že to ve třetí třetině nevzdali. Byly tam ještě dvě nebo tři tyčky a nevím, jak by to dopadlo, kdyby to tam padlo. Můžu tedy jen soupeři gratulovat k tomu postupu. Oni byli favorité a dokázali přes nás přejít. My trenéři jsme hrdí na kluky a jsme rádi, že to tak dopadlo.
🗨️ Kostra týmu snad zůstane pro příští sezónu stejná?
Tam končí jen Pavel Smolka, ten to oznámil teď v kabině. Končí kvůli práci a také proto, že se mu narodilo další dítě a chce být více s rodinou. Už to prostě nestihne, čemuž rozumíme.
🗨️ Co letní příprava?
Tu měnit nebudeme, bude stejná jako v loňském roce.
🗨️ Tak ať se nám tu příští sezónu daří alespoň stejně, jako tu letošní.
Tak já doufám, že lépe! 🦁
📢 Milan Böhm, dnes autor dvou branek:
🗨️ Milane, my se nemáme za co stydět, odehráli jsme s Chomutovem důstojnou partii?
Hodnotí se to těžko. Po tom dnešním zápase, který jsme prohráli, máme konec sezóny. Jsou takové smutné pocity, prostě je to na prd. Přesně jak si říkal, nemáme se za co stydět. Byli jsme Chomutovu rovnocenným soupeřem a odehráli jsme tu sérii dobře.
🗨️ Tak jednoduché to pro vás při plnění pracovních povinností není…
Přesně tak. A ještě ten systém, jak se hraje to play-off ob den a vstáváme do práce ráno v šest, po práci přijdeme sem, nevidíme rodiny… Je to pro nás takové hodně náročné. I to bylo dneska vidět, že nám došla paprika. Ale na to se vymlouvat nemůžeme, trénujeme na to celý rok, celou sezónu, ale tak to prostě je. Je to sport.
🗨️ Ale dokázali jsme se tam ještě ve třetí třetině vrátit, měli jsme tři tyčky…
První třetina nám utekla těmi oslabeními a těmi góly, které jsme při nich dostali, ale není k tomu víc co říct. Škoda 🦁
📢 Aleš Havlůj, kapitán, ikona, dlouholetá opora zadních řad:
🗨️ Po velmi bojovném utkání v Chomutově jsme dnes nedokázali uspět. Jak zhodnotíš dnešní utkání?
Dnešní utkání zhodnotím tak, že jsme do něj strašně špatně vstoupili, což rozhodlo celý zápas. Potom se hra vyrovnala. Měli jsme šance, dali jsme z nich akorát tři tyčky. Jak říkám, rozhodla ta první třetina, za stavu 0:3 se to těžko obrací. Ve druhé třetině nám potom odskočili na 0:5, mysleli jsme si, že je po zápase. Našli jsme v sobě zbytky sil, dokázali jsme se ve třetí třetině do zápasu vrátit a škoda, že nám to tam ještě nepadlo. Mohli jsme to ještě zdramatizovat.
🗨️ Jak bys, Aleši, zhodnotil celou sezónu? Byla úspěšná či nebyla? Chodíte všichni do práce, vždy jste nebyli v plné sestavě, měli jsme spoustu zraněných…
Na této sezóně se podepsala spousta zraněných. V jednu dobu jsme měli osm dlouhodobě zraněných kluků. S tím jsme úplně nepočítali. A když připočítáme kluky, kteří chodí na směny do práce, je jich tady pět nebo šest takových… Měli jsme absence nejen v zápasech, ale i v těch trénincích. Potom se dá těžko něco nacvičit. Ale teď z odstupem několika minut po zápase jsme si řekli, že jsme odehráli výbornou sezónu a jsme na sebe hrdí! Jsme hrdí na to, že jsme odehráli vyrovnanou sérii tady s Chomutovem, kteří jsou skoro profesionálním mančaftem, jsou nabruslení, natrénovaní, věnují se tomu každý den. Musíme tu sezónu z našeho pohledu hodnotit jenom kladně. Výpadky tam nějaké byly, ale to je vždycky v každém týmu.
🗨️ A co kluci, bude někdo končit?
Teď se s námi loučil Pavel Smolka, nedokáže skloubit práci, rodinu a hokej. Teď se mu narodilo dítě. Všichni pro něj máme pochopení, nechyběli ani slzy. Tak to je, to je hokejový život, Pavel končí, zbytek týmu asi zůstává, ještě je tam jeden otazník…
🗨️ Otazníky se vyřeší a snad přijde ještě nějaké posílení či doplnění kádru? Vás ten hokej baví, proto jste tady!
My máme výbornou partu, výborné to jádro tady, kolem kterého je to nabalené. A když se to vhodně doplní a zůstane to tady v takovémto složení, tak se nebojím, že budeme hrát někde v nižších patrech tabulky. Máme výborné trenéry, výborné zázemí, všechno tu funguje, takže to posuneme zase o něco dále. Dneska škoda, ale takový je sport.🦁