Mostečtí deváťáci si zahrají o účast v extralize 9. tříd

Mostečtí deváťáci si zahrají o účast v extralize 9. tříd

Po vítězství v nadstavbové skupině s bilancí 21 výher a pouze 3 porážek v konkurenci týmů z Ústí nad Labem, Litoměřic, Děčína, Klášterce, Sokolova a Roudnice, čeká tým MOSTECKÝCH LVŮ ročníku 2008 6 utkání ve skupině o účast v extralize 9. tříd. Našimi soupeři budou Sparta Praha, Litvínov a Letňany.

„Sezóna pro nás určitě nebyla jednoduchá, tým jsme převzali jako noví trenéři, hráči byli na testech v Litvínově a Chomutově a ještě v srpnu jsme na ledě netrénovali ani v 10 hráčích. Přesto jsme se snažili hodně trénovat a dbát na disciplínu. Tým se postupně doplňoval a všichni noví hráči do kolektivu dobře zapadli,“ vzpomíná na začátek sezóny trenér hlavní trenér Lubomír Jandera.

V základní skupině jsme v prvních třech utkáních s Chomutovem, Litvínovem a Karlovými Vary dostali tvrdou lekci. V Sokolově jsme otočili utkání, dostali se na vítěznou vlnu a základní část dokončili třemi výhrami. Do nadstavbové skupiny jsme vkročili se třinácti vítězstvími v řadě a odstup na soupeře se postupně navyšoval. Dvě porážky v řadě s Roudnicí a Kláštercem nám ukázali, že nesmíme polevit. Se soupeři, kteří nás pronásledovali jsme body neztráceli a se čtyřmi vítězstvími s Ústím, Děčínem, Litoměřicemi a Sokolovem musíme být velmi spokojeni. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za vítězství ve skupině a přeji jim, aby si tato vítězství prožili i v dalších sezónách. Teď však máme před sebou utkání, kde nemáme co ztratit. Ukážou nám naši kvalitu proti „extraligovým“ soupeřům. Potřebujeme, abychom byli kompletní a musíme bojovat.

Na začátku září asi nikoho nenapadlo, že dojdeme tak daleko. Pro kluky by měli být tyto zápasy za odměnu. Zaslouží si to a za své výsledky v této sezóně na sebe mohou být hrdí.

Trenéři a sestava MOSTEČTÍ LVI 9. třídy

Hlavní trenér: L. Jandera

Asistenti: Šoustek D., Sinkule D., Szturcek J.

Brankáři: Adam T., Albrecht D.

Obránci: Sinkule D., Sopin K., Janšta J., Kobes D., Hojer Ch.

Útočníci: Szturcek J., Střiž A., Nekvinda A., Bubla Z., Milička S., Štěpánek J., Duchek M.,

Hráči ročníku 2009: Škaloud O., Šebek A., Kokšál P., Krhounek D., Losos M., Mach L.

V průběhu sezóny odešli: Butka V. (Litvínov), Pecka J. (Litvínov), Smatana J. (Kladno)