Proběhla akce Týden hokeje

Proběhla akce Týden hokeje

V úterý 19. 9. 2017 od 17:00 do 18:30 proběhla na zimním stadioně v Mostě náborová akce pořádaná hokejovým klubem Sport Most z.s. ve spolupráci s ČSLH.

Náborové akce se zúčastnilo 17 malých zájemců o lední hokej (16 chlapců a 1 dívka).

Rodiče s dětmi čekalo v první řadě vyplnění přihlášky u registrace. Následoval přesun do šatny, kde byl lední hokej všem zúčastněným představen a kde se děti převlékly. S převlékáním do výstroje pomáhali i naši dorostenci.

Trénink na ledě začínal ukázkou miniutkání hráčů ročníku 2010, kteří následně zůstali a byli nápomocni účastníkům náboru. Ledová plocha byla rozdělena na několik stanovišť s různým typem činností. Většina příchozích dětí byla bez zkušenosti s bruslením a ty jsme vybavili výstrojí. Na tvářích nováčků bylo vidět nadšení z prvních pohybů na ledě a k velmi příjemné atmosféře přispěla i přítomnost hráčů ročníku 2010, kteří se o své svěřence, pod dohledem trenérů, pečlivě starali.

 

Na konci akce byla pořízena ještě společná fotografie (viz galerie na konci článku) na památku a rodičům bylo ukázáno i zázemí v podobě střelnice či rozcvičovny.

„S akcí jsme spokojeni a věříme, že všichni malí hokejisti se zapojí do tréninků základny. Celkově se zapojilo do akce ze strany klubu 6 trenérů na ledě, 5 administrativních pracovníků u registrace a prezentace hokeje, 4 hráči z mužstev dorostu na výpomoc při oblékání do výstroje a 10 hráčů z ročníku 2010 na ukázku miniutkání. Program akce korespondoval s metodickými pokyny ČSLH,“ řekl Mgr. Lubomír Jandera za Sport Most z.s.